دسته‌بندی نشده

فروش خدمات در اینستاگرام؛ آری یا نه؟

اینستاگرام در حال حاضر محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در ایران است و مردم ساعت‌های زیادی را در آن می‌چرخند. اما همه چیز گشت‌وگذار در اینستاگرام به منظور برقراری ارتباط و تعامل با دوست و فامیل یا دیدن ویدیوهای خنده‌دار نیست؛ خیلی از افراد در این شبکه اجتماعی به طور جدی فعالیت می‌کنند و به این طریق به درآمد می‌رسند. کسب درآمد از اینستاگرام هم محدود به قشر خاصی نمی‌شود؛ از اینفلوئنسرها گرفته تا یک معلم، یک دامپزشک تا خانم خانه‌داری که تخصص خاص و هیچ سرمایه‌ای برای راه‌اندازی کسب‌وکار ندارد، می‌توانند کسب درآمد از اینستاگرام را تجربه کنند. وقتی صحبت از درآمدزایی از اینستاگرام می‌شود شاید اول ذهن‌تان سمت فروش محصول برود؛ اما در این شبکه اجتماعی شما می‌توانید با توجه به تجربه، مهارت و تخصصی که دارید به عرضه خدمات هم مشغول شوید. در این مطلب با فروش در اینستاگرام در بخش خدمات بیش‌تر آشنا خواهید شد.

چرا باید در اینستاگرام فعالیت کنیم؟

قبل از هر چیز شاید این سوال برایتان پیش بیاید که اصلا چه ضرورتی دارد در اینستاگرام فعالیت و کسب درآمد کنیم؟ ببینید حقیقت این است که اجباری در فعالیت از طریق اینستاگرام نیست؛ اگر با همان شیوه‌های سنتی به کسب‌وکارتان ادامه دهید به احتمال زیاد باز هم پول درمی‌آورید و درآمد همیشگی خود را خواهید داشت؛ اما از آن‌جایی که هر چیزی در دنیا به سمت آنلاین شدن و فعالیت‌های اینترنتی گام برمی‌دارد و روز‌به‌روز هم نقش اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در زندگی افراد پررنگ‌تر می‌شود؛ اگر با وجود این تغییرات ثابت بمانید و به‌روز نشوید، رشد و پیشرفتی هم عایدتان نمی‌شود. این رشد هم پیشرفت شغلی و یادگیری در زمینه تخصص موردنظرتان است و هم به دنبال آن پیشرفت مالی را شامل می‌شود.

ضمن این که طی سال‌های اخیر و به‌خصوص با شیوع کرونا مردم بیش‌تر از هر وقت دیگری به خرید آنلاین روی آورده‌اند و یکی از پرطرفدارترین پلتفرم‌ها برای خرید آنلاین، اینستاگرام است. حالا این خرید هم شامل خرید محصول و هم شامل خرید خدمات موردنیاز افراد می‌شود. در چنین موقعیتی شما می‌توانید با راه‌اندازی و یا بهبود کسب‌وکار آنلاین خود به فروش در اینستاگرام مشغول شوید و درآمدتان را چند برابر کنید.

 

بهترین شغل در اینستاگرام

فروش مستقیم خدمات در اینستاگرام

یکی از روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام فروش خدمات در این شبکه اجتماعی است. شاید بپرسید چه خدماتی می‌توانیم ارائه دهیم و به فروش برسیم؟ خب یکی از رایج‌ترین خدماتی که این روزها در اینستاگرام ارائه می‌دهند فروش دوره‌های آموزشی است. مدرس زبان هستید؟ مباحث مربوط به بورس و ارز دیجیتال را آموزش می‌دهید؟ دیجیتال مارکتر هستید و می‌خواهید دانش خود را به صورت پکیج آموزشی در اختیار افراد قرار دهید؟ و… مثال‌ها فراوان است.

حالا که امکان تشکیل کلاس‌های حضوری بسیار کمتر شده و محدودیت‌های زیادی در این زمینه وجود دارد، قرار نیست تا برگشتن اوضاع به حالت طبیعی بیکار بمانید، با فروش در اینستاگرام و عرضه خدمات در این شبکه اجتماعی به راحتی می‌توانید حتی بیش‌تر از قبل کسب درآمد کنید. فایل دوره‌های آموزشی را در اختیار افراد قرار دهید و به درآمد و فروش برسید. حتی ضرورتی ندارد که حتما وب‌سایت داشته باشید. البته فعالیت در اینستاگرام و موفقیت در آن اصول و قواعدی دارد که لازم است آن‌ها را هم یاد بگیرید. در این زمینه گروه‌ آموزشی هانوتا می‌تواند طبق آخرین متدها و الگوریتم‌های اینستاگرام بهترین آموزش را به شما ارائه دهد.

 

دوره آموزش فروش در اینستاگرام

فروش در اینستاگرام از طریق برندسازی

روش دیگر که در واقع روش غیرمستقیم فروش خدمات در اینستاگرام است، از طریق برندسازی صورت می‌گیرد. بسیاری از کسب‌وکارها از طریق برندسازی در اینستاگرام سعی می‌کنند افراد زیادی را با برند  و کسب‌وکار خود آشنا کنند و آن‌ها را از اینستاگرام به بستر اصلی کسب‌وکارشان که ممکن است وب‌سایت یا فروشگاه فیزیکی (حضوری) باشد، بیاورند. مثلا برخی از کسب‌وکارها با حضور در اینستاگرام و شناساندن خود به مخاطبان، روی افراد روش‌های بازاریابی را پیاده کرده و آن‌ها را به حضور در آموزشگاه خود یا ورک‌شاپ‌های عملی‌شان دعوت می‌کنند.

مثال دیگر این که فرض کنید شما یک سالن زیبایی دارید و در آن خدمات آرایشی و بهداشتی ارائه می‌دهید؛ از طرفی یک پیج حرفه‌ای هم در اینستاگرام راه‌اندازی کرده‌اید و در آن به برندسازی و معرفی خدمات خود می‌پردازید. به این طریق افراد زیادی در اینستاگرام شما را می‌شناسند و به آرایشگاه شما می‌آیند. فروش در اینستاگرام آن هم به صورت غیرمستقیم چنین روندی را طی می‌کند. این روش یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام محسوب می‌شود؛ زیرا از آن‌جایی که هر لحظه ممکن است فیلترینگ صورت بگیرد بهتر است از اینستاگرام برای کسب درآمد غیر مستقیم و بیش‌تر به منظور بازاریابی اینترنتی استفاده کنید.

 

چگونه برندسازی کنیم

در نهایت باید این را بگوییم که کاربران اینستاگرام روز به روز در حال افزایش هستند و فعالیت در این شبکه اجتماعی هم رایگان است. همه این موارد شرایطی را فراهم می‌کند تا هر کسی بتواند فارغ از سن و جنسیت به فروش در اینستاگرام و کسب درآمد از آن مشغول شود. توصیه ما این است که شما هم از این قافله عقب نمانید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.